פיסול סביבתי

פיסול סביבתי, כשמו כן הוא, מיועד למקומות פתוחים. החל מפארקים, רחובות וכיכרות, גני אירועים, חצרות, בתי ספר ומוסדות ואף בווילות ובתים המעוניינים לייפות ולשדרג את חזות החצר הפרטית שלהם. פיסול מסוג זה משלב בין מקוריות, מודעות סביבתית ואסתטיקה, כאשר מטרתו להעניק עושר אומנותי לנוף ולסביבה אליה הוא מיועד. פיסול אומנותי הוא תהליך שאין להקל בו ראש ומושקעת בו מחשבה רבה על מנת להתאימו באופן אופטימלי לסביבה המקיפה אותו. שי ישלח אומן באבן מתמחה בפיסול סביבתי לצרכים מגוונים.

על ההבדל בין פיסול סביבתי לפיסול רגיל

בשונה מפיסול רגיל, פיסול סביבתי הוא בעל ממדים גדולים יותר ויבלוט לעין גם ממרחקים. בשל מיקומו הייחודי בשטחים פתוחים, פיסול סביבתי נועד להשתלב בנוף ולפיכך מתבסס על חומרים עמידים ואיכותיים - מתכת, עץ, אבן, בטון, פולימרים וכדומה - אשר יחזיקו מעמד גם בתנאי מזג אוויר קשים וישרדו לאורך זמן. אנחנו בישלח מצבות בונים פסלים סביבתיים בהזמנה אישית ומתוך התאמה למטרה, למזמין, למקום ולאופי הסביבה. בעת התהליך אנו מסייעים ללקוח להעלות רעיונות ייחודיים, מגישים טיוטות לפי דרישתו וקובעים את רמת פיתוח הפרויקט בהתאם לצרכי המקום, למיקום הפסל ולאופיו. עיצוב הפסל הסביבתי מבוצע תוך התייחסות גם לצרכי התחזוקה העתידיים ולהוצאות הנלוות אליהם.

יתרונות הפיסול הסביבתי

פיסול סביבתי נועד לשלב בין הסביבה הקיימת ליצירתיות ואומנות. תחת הקטגוריה של פיסול סביבתי ניתן למצוא מגוון פסלים שונים המיועדים למטרות שונות - החל מאנדרטאות, דרך צורות מופשטות ואומנותיות, ואפילו עד מזרקות מים או ספסלים מעוצבים לישיבה. פיסול סביבתי הוא בעל ערך מוסף משום שהוא משלב בין צרכים פרקטיים כגון הסתרת מפגעים קיימים בסביבה או הנצחה וזיכרון, לבין צרכים אסתטיים דוגמת מיצג אומנותי המשפר את חזות הרחוב ומשרה אווירה נעימה וייחודית על העוברים והשבים.

גלריה