מצבות שיש טורקי

מקורו של השיש מאזור מרמרה שבטורקיה, ברוב ימות השנה המחצבים באזור זה סגורים ואינם פעלים בשל תנאי מזג אוויר קשים. השיש הטורקי מיובא לארץ נכון להיום ברובו חתוך ומעובד מטורקיה באיכויות שונות, אולם קיימת אפשרות להשיג את השיש הטורקי בחיתוך ועיבוד שמבוצע בארץ. עיבוד זה נחשב לאיכותי וטוב יותר מאחר ובקרת האיכות וטיב המוצר מבוצעים כאן באופן יסודי ובלתי מתפשר.

עיבוד ופיסול שיש טורקי

שיש טורקי נוח לעיבוד ופיסול, סוגי אותיות מומלצות לצורך יצירת מצבה הן אותיות עופרת בולטות או חריטה בהתזת חול עמוקה עם צבע.

יתרונות השיש הטורקי

היתרונות של השיש הטורקי הינו בכך שהוא חזק ועמיד בפני פגעי מזג האוויר זאת לאורך שינם רבות. נחשב לשיש ייחודי ואיכותי. שיש זה הינו פופולרי בגלל צבעו הסולידי ביחס לאבנים אחרות. שיש זה מאבד את הברק הטבעי שלו לאחר מספר שנים בעיקר מפגעי השמש. אחד ממרכיבי האבן הינו ברזל ולכן יתכנו לעיתים תופעות של כתמים זהובים בצבע חלודה שלא ניתנים להסרה זו הסיבה שיש להקפיד על בחירת איכות האבן במחצב.

משטחי שיש

ישלח מצבות, אומן באבן יודעים לזהות את משטחי השיש האיכותיים ביותר זאת אודות לניסיון ולוותק רב השנים בתחום. מחיר מצבה ממוצע בשל איכויות האבן ועלויות העיבוד.

שימור ואחזקה
בכדי לשמר שיש זה רצוי למרוח אחת לשנה שכבת חומר הגנה המונע ספיגה של אבק, צואה של ציפורים או כל לכלוך אחר הנדבק לשיש ונספג בו. את חומר הבידוד ניתן לרכוש בבית העסק ישלח מצבות, אומן באבן.
שילוב חומרים במצבה

קיימת אפשרות לייצר מצבות תוך שימוש בכמה סוגי שיש שונים, ובכך ליצור מצבה ייחודית ומרשימה, בין אם מדובר על מצבה ליחיד, מצבות זוגיות או מצבות משפחתיות
ישלח מצבות, אומן באבן מתמחים בענף המצבות למעלה מ-60 שנה ומתחייבים לאספקת המצבה במועד כפי שסוכם עם המשפחה האבלה. כמו כן המצבות מיוצרות באופן שמתירה ההלכה ועל פי כל כלליה.
לפרטים ולמידע נוסף כתבו לנו:  omanbaeven@gmail.com או התקשרו: 08-9282986, 050-5469986.

 

גלריה