מצבות אבן בזלת

 אבן בזלת היא סלע יסוד הנוצר כתוצאה מתהליכים וולקניים. היא נחצבת ברובה בגליל התחתון באזור רמת הגולן ונחשבת לאבן בזלת האיכותית ביותר בעולם הן בשל צפיפות החומר הקיים באבן והן בשל המרקם האחיד. ליצירת מצבות נהוג להשתמש באבן כסלע טבעי, מנוסר או מלוטש מט. 

אבן יוקרתית

אבן הבזלת נחשבת לאבן מאוד יוקרתית, אבל אינה נוחה במיוחד לצורך פיסול או עיצוב מורכב. צבעה שחור עד ירקרק.

כיתוב על מצבה

כיתוב מומלץ למצבה מאבן בזלת, חריטה ממוחשבת, הבלטה מהאבן עצמה, חריטה ידנית או אותיות ברונזה. קיימת גם אפשר לצבוע את האותיות בצבע לבן אך הדבר פחות מומלץ מאחר והצבע דוהה ואז יש לקיים תחזוקת צבע לאותיות שנמחקו.

מצבה חזקה במיוחד

היתרונות של אבן הבזלת, אבן חזקה מאוד, עמידה בפני כל פגעי מזג האוויר חום וקור כאחד. לאבן מרקם אחיד ומראה טבעי. ניתן להשתמש באבן כתוסף למצבה או כמצבה בפני עצמה.

גוון ומרקם
החסרונות של האבן, באבן בזלת קיימים חורים טבעיים ולכן בבחירת כיתוב האותיות יש להתחשב במרקם האבן. גוון אבן הבזלת הוא גוונים שונים של שחור. האבן יחסית יקרה מאחר והעיבוד בה קשה ויקר. אבן זו אינה דורשת תחזוקה ואין צורך לשמרה.

ניתן להתייעץ עם ישלח מצבות, אומן באבן על מצבות מאבן בזלת ולקבל מאתנו מידע נוסף ונרחב במטרה לסייע למשפחה האבלה לבחור מצבה שתהווה זיכרון עד ליקירכם. כתובת מייל:  omanbaeven@gmail.com טלפון: 050-5469986, 08-9282986.

גלריה