אנדרטאות

לזיכרון נספים ונופלים ישנה חשיבות רבה בכל רחבי העולם, לכן אין פלא כי בכל מקום אליו נגיע נזכה לחזות באנדרטאות שונות ומגוונות המנציחות אותם. אנדרטה היא פסל סביבתי או מיצג אומנותי אשר מוצב בנקודה מסויימת בעלת משמעות ומטרתו היא להנציח רגעים משמעותיים, אירועים היסטוריים, אישים חשובים או אנשים יקרים לליבנו אשר נפטרו בנסיבות כלשהן. בין אם מדובר בגיבוש הזיכרון הלאומי או בין אם מדובר בזיכרון אישי, תפקידן של האנדרטאות חשוב כפליים - גם כביטוי להנצחת המת וגם ככלי חינוכי המעביר מסר חשוב עבור הצופה.  

חשיבות האנדרטאות בישראל

ארץ ישראל ידועה בהיסטורית המלחמות שלה ומקפידה לשמר אותה היטב גם לדורות הבאים. ברחבי הארץ ניתן למצוא שלל אנדרטאות ומצבות זיכרון עשויות עץ, אבן וברזל, אשר מהוות חלק מהדרך בה בחרה מדינת ישראל ביחד עם משפחות הנופלים להנציח את זכרם ולהביע הוקרת תודה עבור תרומתם הגדולה. האנדרטאות מהוות ציוני דרך, זיכרון דברים, מפה היסטורית וגיאוגרפית של אירועים משמעותיים כגון מלחמות, מבצעים, פעולות איבה או תאונות - ולכן הן חלק בלתי נפרד מקורות חייה של ארץ ישראל.
אומנות בניית אנדרטאות
אנדרטה היא מיצג אומנותי לכל דבר, ומהווה דרך סמלית ויפה להענקת זיכרון עד ליקירינו. אם פעם אנדרטה הסתכמה בלוח זיכרון אחיד וחד-גוני, הרי שהיום אנדרטאות הפכו לפיסול אומנותי של ממש, וההשראה אליהן נובעת מהאנשים והאירועים המונצחים על גביהן - החל מנסיבות האירוע, דרך השקפות העולם המייצגות ודרכי הפעולה ועד השתייכות לארגון מסויים. כאשר אנחנו בישלח מצבות מייצרים אנדרטה, אנו מקפידים לעשות זאת בהתאם לדרישות וציפיות המזמינים, בצורה שתשקף את הרגשות הייחודיים כלפי האירוע או האדם ותעביר את המסר המתבקש. אנו מייצרים אנדרטאות איכותיות מסוגים וגדלים שונים, כאשר בעת פיסולן ניתן לבחור במגוון צבעים או בשילובי חומרים מסוגים שונים - שיש, אבן, גרניט, עץ וברזל.
שי ישלח מצבות, אומן באבן עם ניסיון של למעלה מ-50 שנה, אנו מודעים לחשיבות של שילוב האנדרטה בנוף האזורי באופן הולם ושאינו פוגע בסביבה. אנו מקפידים על איכות העבודה ועל רמת גימור גבוהה ובלתי מתפשרת, תוך שימוש בחומרים האיכותיים ובמכשור המתקדם ביותר בתחום. לפרטים: omanbaeven@gmail.com טלפון:050-5469986 08-9282986

גלריה