נוסח מצבה

מה נהוג לכתוב על המצבה?

מצבות נועדו כדי לשמר את זכרו של המת ולכן נהוג לכתוב בתחתית המצבה את צירוף האותיות ת.נ.צ.ב.ה שמשמעותו – תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים. כאשר אנו אומרים את המשפט - תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים אנו מתכוונים לכך, שנשמתו של הנפטר תתעלה אל חיי הנצח ותחזור ליהנות מזיו השכינה. פרטים נוספים שנהוג לציין על מצבות הם שמו של הנפטר, שנות חייו, שמותיהם של הוריו וכמה מילים שמאפיינות את האדם שהיה, בעודו בחיים.

כיתוב על מצבה לאמא

מאז ומתמיד מקומה המיוחד של אמא בחיי המשפחה מצא ביטוי בטקסטים ספרותיים רבים, או פסוקים מהמקורות המספרים על תכונותיה של אשת החיל, אם הבנים והרעיה שהלכה לעולמה. במקום שבו נגמרות המילים המשפטים היפים ביותר ממאגר הספרות העולמי יכולים לשמש נוסח למצבה מיוחדת ומכובדת לאם המשפחה. כיתוב על מצבה לאמא יכול להכיל את המאפיין הייחודי ביותר שלה שרק בני המשפחה הכירו, או התיאור הנאמן ביותר של דמותה היקרה לכם. אם יש כמה משפטים שחשוב לכם להנציח עליה, אפשר להשתמש באותיות שמה כדי שיפתחו כל משפט בנפרד, וליצור כך טקסט מקורי שכולו ייחודי לאם המשפחה.
כיתוב על מצבות גברים
הטקסטים הייחודיים לגברים רבים לא פחות, והם נעים בין תיאור תכונות וסגולות מיוחדות לבין תיאורים ייחודיים של תפקידם ופועלם הרב. בין אם אתם דתיים או חילוניים, הטקסטים המרגשים ביותר יכולים להיות משותפים לכולם בשעה זו, ובין הפסוקים הרבים בוודאי יימצא אחד שיתאים לבטא גם את מקומו של הגבר במשפחה בכל גיל. כיתוב על מצבה של גברים נוטה להיות מאופק בדרך כלל מבחינה רגשית, אבל עדיין חם ואוהב. כיתוב כזה יכול להביע הערכה עמוקה ושבחים לדמותו של האיש כפי שרוצים שייזכר.
מצבות ישלח אומן באבן יסיעו לכם בבחירת נוסח ייחודי שיתאים לצרכים שלכם, למידע ופרטים נוספים כתבו לנו: omanbaeven@gmail.com או התקשרו: 08-9282986

גלריה