מצבות קיר

הידועה בשמות שונים כמו קבורת הסנהדרין, קבורה בקומות, קבורת קיר. מצבות אלה הן לוח שיש התלוי על מיקום הקבורה של המנוח ועליו חרוטים שם הנפטר, שנת הולדתו ושנת פטירתו ויתר הפרטים אשר נדרשים להופיע על המצבות בהתאם לחוקי ההלכה. אם נקבע ליקירכם המנוח להיקבר בקיר, בקומות, המאמר הבא יעביר לכם מידע מפורט אודות בחירת מצבות קיר .

מדוע מצבות קיר הפכו להיות מבוקשות?

בתי הקברות בארצנו מתמלאים ונעשים צפופים עד כדי כך שהקבורה בקומות היא נדרשת. קבורת השדה מתאפשרת לעיתים נדירות או בבתי עלמין המתפרשים על שטחים נרחבים מאוד. טעם נוסף לקבורה בקיר הוא אמונה דתית. בעבר נהגו אנשי הסנהדרין להיקבר בקומות והדבר היה נחשב לזכות גדולה. יחד עם כל טעמים אלה, מצבות הקיר הן המצבות בעלות הנמוכה יחסית למצבות קוברת שדה המורכבות יותר בעיצובן ודורשות סלעים גדולים יותר. מצבות אלה אינן דורשות תחזוקה בכלל כיוון שחשיפתן לפגעי מזג האוויר והזמן היא נמוכה.
עלו איזו אבן ראויה לייצור מצבות לקבורה בקומות?
האבן המוזמנת להקמת מצבות קיר היא גרניט. הגרניט זהו סלע קשה שאינו דורש תחזוקה בכלל לאורך השנים ואפשרויות הכיתוב על מצבות אלו הן מרובות. היות וניתן להשיג את הגרניט כמעט מכל מקום בארץ, עלותה ביחס לאיכות שהיא מציעה נמוך יחסית.
על מה העלות המקובלת למצבות קיר?
מחיר מצבות אלה נעה בין 2,000 ל 3,000 ₪ בקירוב. כאמור, מדובר בלוח שיש ואין צורך באבן גדולה, מורכבות הסיתות של האבן היא די מוגבלת ולא ניתן לחרוג מהגודל המוכתב על ידי חברת קדישא. הדבר היחידי שיכול לשנות את העלות הוא הכיתוב שעל המצבה. סוגי האותיות שנבחרו, המילוי, גודל הכתב מספר האותיות הנדרשות כדי לחרוט או להדביק משפט המתאים לזיכרון הנפטר. המחיר נקבע לכל אות.
על מה חשוב לשים דגש בהזמנת מצבות אלה?
הדגש החשוב ביותר בבחירת קבלן המצבות הוא יכולת העמידה בלוח הזמנים להקמת המצבה. העיצוב והכיתוב אמור להגיע מהמשפחה והקבלן צריך לסתת את המצבה ולעצב אותה בדיוק מירבי לדרישות המשפחה היות ומדובר בנושא רגיש מאוד.
ישלח מצבות אומן מתמחים בהכנת מצבות קיר. החברה מציעה מגוון שלם של סוגי לוחות המיועדים לקבורה בקומות. החברה שמה לה לדגל להצטיין מבחינת השרות ואיכות העבודה ומשמשת ללקוחותיה אוזן קשבת וייעוץ נרחב.