מצבות סוגי חריטה

הסתלקותו של אדם אהוב מהעולם הוא אובדן גדול עבור משפחתו, חבריו ומוקיריו, הריקנות שמותיר מותו יוצרת גם רצון טבעי ועז לשמר את זכרו. מצבה היא דרך מכובדת להנציח איש אהוב ולכן היא גם מחוייבת בדת היהודית. המצבה אינה סתם אבן, אלא יש בה סמליות רבה ככלי להנצחת האדם, מעל מקום מנוחתו הנצחי. כל אדם ואדם הוא עולם ומלואו, ומכאן שאין מצבה אחת המתאימה לכולם, גם המצבה היא כזו שיכולה להעיד על האדם אותו היא מנציחה. עם השנים הלך עולם עיצוב המצבות, מצבות מיוחדות והתפתח לצד הטכנולוגיה המאפשרת לנו לייצר מצבות ייחודיות ואיכותיות מכל הסוגים. אמני הבית בישלח מצבות בעלי ניסיון של למעלה מ-50 שנה בעיצוב וייצור מצבות מקוריות, חריטות אבן ועיצוב סגנונות כיתוב מגוונים. תהליך הייצור נעשה בקפידה תוך שימת לב לפרטים הקטנים אשר יאפיינו את האדם הנקבר, יעניקו לו את הכבוד הראוי לו וילוו אותו מכאן ועד עולם.

סוגי חריטה על מצבות

כשם שניתן לשלב בין סוגי אבנים, שיש וחומרים נוספים כמו עץ, כך ניתן גם להוסיף כיתוב מגוון, או להוסיף קישוטים ועיצובים מיוחדים באמצעות חריטה ובסוגי אותיות שונים. על גבי המצבות נהוג לציין כיתוב בסיסי בנוסח הבא: פ"נ (פה נקבר), שם הנפטר, שם הוריו ואת תאריכי הלידה והפטירה שלו. מעבר לכך ניתן להוסיף הקדשה אישית, ציטוט, פתגם, פסוק ולמעשה ככל העולה על דמיונכם.
ישנן מספר אפשרויות לכיתוב העומדות בפני המשפחה בעת בחירת המצבה:
חריטת לייזר - נקראת גם CNC ונחשבת לשיטה פופולאריות ואיכותית, הנעשית על גבי האבן עצמה. יתרונותיה בכך שחריטה זו מאוד מדויקת, ניתן להשאיר אותיות ללא מילוי צבע או לחילופין לצבוע אותן על פי דרישות הלקוח.
חריטה ומילוי עופרת - על גבי האותיות החרוטות ניתן להוסיף מילוי עופרת. חיסרון בשיטה זו שניתן לבצעה רק על מצבות העשויות אבן חברות או שיש טורקי, אך לא ניתן לבצע מילוי עופרת באבן גרניט. אחד היתרונות הוא שניתן תמיד לחדש את מילוי העופרת ולרענן את מראה המצבה.
הדבקת אותיות ברונזה - שיטה המשלבת חריטה עם מתכת, ומספקת תוצאה עמידה, מרשימה ויפה במיוחד. ניתן להדביק אותיות ברונזה לקבלת מראה יוקרתי, אך יש לקחת בחשבון כי קיים חשש וסיכון לגניבת אותיות אלו.

בישלח מצבות אנחנו נקשיב לכם, ונדע יחד אתכם לעצב את המצבה שתתאים להנציח את היקר לכם, מתוך רגישות אנושית ותחושת שליחות אמיתית, כדי שאתם תדעו שמקום מנוחתו של האהוב עליכם משקף את מי שהיה ואת הדרך הנכונה לשמר את זכרו. למידע ולפרטים נוספים כתבו לנו: omanbaeven@gmail.com או התקשרו: 08-9282986.