מצבות זיכרון

מצבות זיכרון הן אנדרטאות הנצחה. לעיתים במהלך נסיעה או טיול בפארקים ואתרים שונים נבחין בסלע גדול מונח לשם הנצחה, הנקרא גם גל עד. אלו הן מצבות זיכרון אשר נועדו להנציח ולספר אודות אירועים היסטוריים או אנשים שנפטרו והמקום מהווה סמל לזיכרון עבורם. במאמר הבא, נסרוק את סוגי הסלעים המשמשים למצבות זיכרון ומהן האבנים המומלצות להקמת אנדרטאות וגלי עד.

מצבות אבן גרניט

מצבות משיש גרניט ידועות כסלע חזק ועמיד במיוחד לאורך זמן. אינו דורש תחזוקה, ניתן לייבא אותו מכל מקום בעולם. הגרניט הוא סלע קשה והוא דורש עיבוד וסיתות בכלים מיוחדים. ניתן לעצב אותו במגוון שלם של צבעים ולעבד אותו בסיתות שיישמר לאורך שנים רבות ללא שינוי בצורה עקב שינויי מזג אויר והשפעות הזמן. זו הסיבה שלרוב הביקוש למצבות זיכרון מגרניט הוא גבוה.
סלעי הבזלת
היווצרות סלעי בזלת היא תוצאה של התקררות לבה ממעמקי האדמה באזורים ספציפיים בעולם. בישראל ניתן להבחין בבזלת לאורך השבר הסורי אפריקאי, שזהו בערך באזורי הגליל התחתון בארץ. גם מצבות אבן בזלת נחשבת למצבות מאבן חזקה שאינה דורשת תחזוקה רבה. היא נחשבת לאבן יקרה ומאוד מרשימה, אבל אפשרויות העיצוב בה די מוגבלות, לדוגמה לא ניתן להדביק עליה את כל סוגי האותיות.
סלעי אוניקס וסוגים נוספים של מצבות זיכרון
האוניקס זו אבן חן בעלת גבישים זעירים מאוד. סלעי אוניקס מתאפיינים במבנה ייחודי של רצועות בצבעים שונים כמו לבן, חום, בז'. היא נחשבת לסלע מאוד ייחודי לבניית מצבות. קיימים עוד סוגים שונים של סלעים למצבות ואנדרטאות שונות, כמו בולבוס וחלוקי נחל. כל אבן מתאפיינת באפשרויות עיצוב שונות ובגוונים שונים. כל סלע יכול להופיע בצורת גימור שונה, סיתות, טבעי, מותז חול מוחלק או מלוטש, מבריק או מאט.
ישלח מצבות אומן מציגה מבחר מגוון של סלעים ליצירת מצבות זיכרון ברמות איכות שונות ובהתאמה לתקציב. הניסיון של 60 שנות בניית מצבות שעובר בדורות מדבר בעד עצמו. בישלח מצבות שמים דגש רב על שירות מהיר לכל הארץ, ללא פשרות. החברה מספקת למשפחה ייעוץ אישי ללא התחייבות לגבי בחירת המצבה שתנציח את יקירכם בדרך המכובדת ביותר.