מצבות אבן כורכר

אבן כורכר הינה סלע משקע פריך ונקבובי הנמצא בעיקר לאורך חופי הים. בישראל אבני כורכר המשמשות ליצירה של מצבות מגיעות בעיקר מאזור מישור החוף סמוך לחופי הים כגון: חוף ראש הנקרה וחוף השרון. האיכות של אבן הכורכר בישראל גבוהה מאוד. 

פיסול באבן כורכר

אבן כורכר בולטת בשל היותה רכה ונוחה לפיסול באופן יחסי, לכן ניתן לפסל באבן, לנסר, לסתת ולחרוט בה. בדרך כלל משתמשים באבן זו לעבודות מיוחדות ולא נהוג לעשות ממנה מצבה אלא שילובים של מצבות מיוחדות

כיתוב על מצבה

מומלץ להשתמש באותיות בולטות, חריטה ידנית ואותיות פליז. באמצעות כיתוב על המצבה ניתן להוסיף יחודיות ובלעדיות למצבה, ובכך לשמר את זכרון המנוח, בהתאם לרצון המשפחה.

עמידות ותחזוקה

לאבן כורכר יש נטייה לתפוס אזוב - אזוב הוא פטריה בגוון שחור שמתפתחת עם השנים. כמו כן האבן משחירה מפיח ואבק. בסלע הכורכר כמו בקרקע החול, המים מחלחלים במהירות ולכן אבן זו נשחקת ונאכלת עם הזמן, גם תנאי מזג האוויר משפיעים על שחיקת האבן. מצבה העשויה אבן כורכר היא אינה דורשת תחזוקה מאחר ויופייה בהתיישנותה והמראה הטבעי שלה.

שימוש בחומרים איכותיים
בעת רכישת חומרי הגלם אנו מקפידים על סלקציית החומרים ובחירת אבנים משובחות. צבעה של האבן מותנה מאזור החציבה ומגיע במגוון צבעים הנע בין חום בהיר/ בז' עד אבן כורכר צהובה לחלוטין המגיעה ממצרים. מחירה של מצבה מאבן כורכר הוא ממוצע.

ישלח מצבות מתחייבים על איכות ורמת גימור גבוהה ומקפדת במיוחד. אנו מעבדים את החומר מעבר לסטנדרט המקובל בשוק המצבות במטרה להגיע לתוצר ייחודי ולהעניק מוצר מושלם לקהל לקוחותינו.
לפרטים חייגו: 08-9282986, 050-5469986

גלריה